..: THE NEWS :..

 

 

The Ghost и OMP со победи во Brazil!
KOTA и Dragan Karanovic со најбрзи кругови.

Пријатно изненадување на оваа трка приреди KOTA освојувајќи ја првата пол позиција во овој шампионат. Претендентите за титулата ФИЧО ШАМПИОН беа на 3-та и 4-та позиција. Првата трка имаше успешен старт, за разлика од втората во која поголем инцидент направи PANTA извртувајќи се на стартот и предизвикувајќи карамбол во кој учествуваа повеќе возачи. Во првата трка најуспешен беше The Ghost кој дојде до 3та победа во овој шампионат и единствен со 3 победи, додека во втората трка благодарејќи на нефер возењето на tenzoRS победи OMP. Оваа рунда на подиумот се најдоа уште Dragan Karanovic кој заврши како второпласиран во првата трка и MJanosh кој двапати беше на подиумот.

Прва трка - The Ghost Dragan Karanovic MJanosh

Во табелата со бодови кај возачите, нема некои поголеми промени. Скок од 7-мо на 4-то место прави OMP со победата во Бразил. Исто така добар прогрес бележи Dragan Karanovic кој од 9-то доаѓа на 5-то место. Интересна е ситуацијата кај двата најдбри возачи од тимот на MVR кои имаат ист број на бодови и се наоѓаат на 10то место.

Во оваа рунда први поени забележа Fanatic.

Кај тимовите RacingTeam Novi Sad бележи пад за 1 позиција и доаѓа на 4то место, додека MVR го превзема 3-то.

Кај земјите, Македонија се и понатака продолжува да се оддалечува на првата позиција од второпласираната Србија, сега веќе со огромна разлика од 186 поени.

Балансот за Toban SR покажува дека двата возача кои се борат за шампионската титула се најтешки односно имаат по 60кг. баланс и се единствените во црвената зона.

Втора трка - OMP MJanoshDragan Karanovic

Во табелата за пол позиции се запишува името на КОТА
Во табелата за најбрзи кругови на прво место доаѓа Dragan Karanovic
Во табелата за пехари на прво место доаѓа The Ghost.


Пресуди од протести и казни

PROTESTI
1. MJanosh - tenzoRS - trkacki incident
2. MJanosh - tenzoRS - trkacki incident
3. MJanosh - tenzoRS - trkacki incident
4. MJanosh - tenzoRS - kazna za tenzoRS - 20 sekundi na zavrsenoto vreme - butkanje nadvor od pateka na drug vozac, pravilo 1.3, kazna 1.3.1

KRATENJA
Nema kratenja

KAZNI
+ 5 mesta na start slednata trka za PANTA - predizvikuvanje masiven incident na start od nepazlivost

PREDUPREDUVANJA
PANTA - Predupreduvanje pred ban 1 runda poradi predizvikuvanje haos na start
tenzoRS Predupreduvanje za nesportsko odnesuvanje na pateka,
sledniot pat ke dobie kazna + kazna start od pozadi naredna trka.
dokolku e posledna trka, +30 sekundi na kraj od trka, dokolku ne zavrsi, -5 poeni

 


 

MJanosh повторно на врвот!
Dzoni81 со победа во втората трка.

Благодарејќи на лошите трки во претходните 2 рунди, за оваа трка MJanosh имаше само 10 кг. баланс што му овозможи да ја земе пол позицијата, два најбрзи круга, победа во првата трка и подиум во втората. После подолга пауза на трките се појави и Dzoni81 koj ја однесе победата во втората трка пред tenzoRS koj заврши како второпласиран. На подиумот уште се најде и Bruce Leeroy кој имаше тешка втора трка. Оваа рунда поради казна - бан не ја возеа Strpke i Deni додека OMP, nikolap и M Kujovic имаа казни со старт од неколку места подоле. MJanosh се искачува на првото место во табелата за пол позици и најбрзи кругови, додека тесна борба се води во табелата за пехари на која води tenzoRS со 2 први и 3 втори места.

Прва трка - MJanosh tenzoRS Bruce Leeroy

Во табелата со бодови кај возачите, најдобрите 3 возачи од тимот на AKKNK VA се најдоа на првите три позиции, а со добриот пласман во последната рунда, линдерот на табелата избега за цели 42 поени пред второпласираниот The Ghost, кој е пак во тесна борба со OhDomazetov на само 5 поени разлика. Скок од 8мо на 4то место прави tenzoRS kako и Dzoni81 победникот во втората трка кој од 16-то место скокна на 13-то. Напредок бележиме и кај Bruce Leeroy од 10 -то на 8мо место.

Во оваа рунда први поени забележа nikolap.

Кај тимовите AKKNK VA веќе е сериозен кандидат за тимската шампонска титула со бодовна предност од 108 поени пред тимот на MPR. RacingTeam Novi Sad бележи скок за 1 позиција нагоре и доаѓа на 3то место.

Кај земјите, Македонија се и понатака продолжува да се оддалечува на првата позиција од второпласираната Србија, сега веќе со огромна разлика од 106 поени.

Балансот за Interlagos покажува дека најтежок и единствен со 60 кг. ќе биде tenzoRS, но ништо полесен со само 5 кг. помалку е и MJanosh, двајцата следени од Bruce Leeroy со уште 5кг. помалку, односно 50кг. Тие се единствените во црвената зона. Додека кај жолтата зона на врвот се наоѓа The Ghost со 40кг. Останатите имаат значително помала килажа.

Втора трка - Dzoni81 tenzoRS MJanosh

 

Пресуди од протести и казни

PROTESTI
Site protesti se presudeni kako trkacki incidenti, kazni nema.

KRATENJA
Nema kratenja

KAZNI
Na nikolap mu se dodeluva kaznata od prvata runda ( + 40 sekundi ) na zavrseno vreme vo trka.

 

 

 

Bruce Leeroy со две победи на Donington!
Deni и Strpke со бан 1 Рунда!

Новодојдениот Bruce ја искористи шансата за победа со 0 килограми баланс и ги однесе двата победнички пехари дома заедно со пол позицијата и еден најбрз круг. Вториот најбрз круг му припадна на OhDomazetov. Оваа рунда на подиумот се најдоа уште KOTA, kopecky и OhDomazetov. Инцидентите не беа минато и оваа рунда, иако првата трка помина релативно мирно, стартот на втората го донесе и првиот бан во овој шампионат кога Strpke кочејќи прекасно им ја уништи трката на MJanosh, Karanovic i Deni. Потоа Deni откако мораше да се откаже од трката поради инцидентот со погрдни зборови ги навреди возачите и организацијата, притоа заборавајќи дека инцидентот го направи токму неговиот тимски колега Strpke. Наредната рунда и двајцата нема да возат согласно правилникот на AKKNK VA.

Прва трка - Bruce Leeroy OhDomazetov KOTA

Во табелата со бодови кај возачите, лидерот на шампионатот MJanosh сериозно е загрозен од The Ghost кој со одличното возење во 6-та рунда, а лошиот пласман на MJanosh му се доближи на само 7 бода и скокна на второто место во табелата. Едно место понапред бележи и OhDomazetov и се искачува на 4та позиција после Pisa. AKKNK VA тимот веќе сериозно ја зацврстува доминацијата во последните рунди. Дали ќе видиме 1-2-3 на следната рунда во Phillip Island останува да видиме. Голем скок за 4 позиции, благодарејќи на добриот пласман во последната рунда бележи и KOTA од тимот на MVR, како и неговиот колега PANTA кој скокна за 1 позиција нагоре. Она што е нај евидентно кај табелата е скокот за 6 позиции нагоре на победникот од 2те трки Bruce Leeroy, кој сега е на 10та позиција.

Во оваа рунда први поени забележа Тота.

Кај тимовите AKKNK VA се зацврстува на првата позиција со огромна разлика пред тимот на MPR. Косанич за момент се оддалечува од Нови Сад но тимот на 5та позиција MVR е многу блиску на само 3 бода.

Кај земјите, Македонија се оддалечува на првата позиција од второпласираната Србија за 63 поени и прави добра разлика.

Балансот за Phillip Island покажува дека The Ghost и Bruce Leeroy ќе имаat доста проблеми со 60кг. MJanosh за прв пат после подолго време ќе вози со килажа под 50кг. односно +10кг. додека новитети во црвената класа над 45 кг. се PANTA и kopecky. tenzoRS и KOTA се во жолтата класа со среден баланс додека полесно балансирани се Pisa MJanosh OhDomazetov i Karanovic.

Втора трка - Bruce LeeroyKOTA kopecky

 

Пресуди од протести и казни

PROTESTI
MARKO - Fanatic / Kazna za fanatik + 20 sekundi
MJanosh - Deni / Kazna za deni + 20 sekundi
MJanosh - Strpke / Kazna za Strpke + 20 sekundi

KRATENJA
Kvalifikacii / OMP - Kazna, start od posledno mesto slednata trka
Trka 1 / TOTA - 4 kratenja, Kazna +5 sekundi
Trka 1 / RFracer - 5 kratenja, Kazna + 15 sekundi
Trka 2 / OMP - 5 kratenja, Kazna+ 15 sekundi

KAZNI
Strpke / Ban 1 Runda - za predizvikuvanje haos, nepocituvanje na posledna opomena
Deni / Ban 1 Runda - za chat vo trka, baranje restart, navreda na Vozaci, administratori i shampionat, flood na server

nikolaP / + 5 mesta na slednata trka - Kazna za stoenje na staza na trka 1
Kujovic / + 5 mesta na slednata trka - Kazna za stoenje na staza na trka 2

ДРАМА ВО NORISRING
The Ghost извлече максимум, OMP на кров!

Почетокот на трките не беше лош, но неколку инциденти значеа дека MJanosh нема да земе ниту еден поен. Уште пред трката, најава даде The Ghost дека е сериозен претендент да ги земе победите во оваа рунда и така направи, иако после драмата во последниот круг со Sasok не го извлече подебелиот крај. 2 Победи, 2 најбрзи круга и пол позиција за The Ghost. tenzoRS, имаше солиден настап како и PANTA. Све изгледаше дека ќе биде одлична рунда за AKKNK VA но во втората трка све отиде наопаку.

Прва трка - The Ghost PANTA Dragan Karanovic

Во табелата со бодови кај возачите, лидерот на шампионатот MJanosh го губи водството од 20+ поени и сега е во предност со само 10 бода разлика од второпласираниот Pisa. Огромен скок од 6-то на 3-то место прави The Ghost.

Во оваа рунда први поени забележа Bruce Leeroy и FiLo.

Кај тимовите AKKNK VA останува на првата позиција, и бега напред од MPR тимот кој е блиску на втората позиција со разлика од 38 поени. Косанич и Нови Сад тимовите се израмнуваат со ист број на бодови.

Кај земјите, Македонија ја превзема првата позиција од Србија за 30 поени.

Балансот за Donington покажува дека The Ghost ќе има доста проблеми со 60кг. MJanosh за прв пат после подолго време ќе вози со килажа под 50кг. додека OhDomazetov, KOTA, GASA и OMP остануваат без баланс.

Втора трка - The GhosttenzoRS PANTA

 

Пресуди од протести и казни

PROTEST OMP - JANOSH ( Race 1 ) - kazna za MJanosh - 20 sek na kraj od trka
PROTEST OMP - JANOSH ( Race 2 ) - kazna za MJanosh - 20 sek na kraj od trka
PROTEST KOTA - STRPKE ( Race 2 ) - kazna za strpke - 30 sek na kraj od trka
+ opomena pred ban 1 trka
PROTEST PANTA - KARANOVIC ( Race 2 ) kazna za karanovic - 20 sek na kraj od trka

 

 

tenzoRS со трипл дабл учинок во Унгарија
пол, најзбрзи кругови и две победи

Иако сите погледи беа свртени кон MJanosh пред трката, сепак тежинскиот баланс од 60 килограми не му дозволи да земе победа во домашното ГП. tenzoRS, новодојдениот возач за тимот на MPR имаше одличен викенд и го зема максималниот број на поени. Тој најпрво ја зема пол позицијата, потоа најбрзите кругови во првата и втората трка и двете победи. На подиумот во првата трка се најдоа tenzoRS, MJanosh и KOTA за кого ова е прв подиум. Во втората трка покрај tenzoRS, на подиумот се најдоа уште два возачи за кого подиумот е нова работа... OhDomazetov и GASA.

Прва трка - tenzoRS MJanosh KOTA

Во табелата со бодови кај возачите, лидерот на шампионатот MJanosh останува на првото место, и ја зголемува предноста на 26 бода разлика од второпласираниот Pisa. кој со слабиот резултат во 4та рунда придонесе kopecky да му се приближи на 7 бода. Каранович продолжува со лошите резултати и паѓа на 6та позиција, додека на 4то место се искачи OhDomazetov. Скок за 3 позиции бележи OMP и сега е на 5то место, додека The Ghost со одсуството од 4та рунда падна за 2 позиции. tenzoRS со само 1 рунда се искачи на 7то место, а неколку позиции понаред бележат Sasok, GASA и КОТА кој во 4та рунда го забележа и првиот подиум како и OhDomazetov, честитки до нив.

Во оваа рунда први поени забележа Strpke кој после многуте казни конечно реши да извози една чиста рунда.

Verba Sport RT тимот го имаше своето деби на патеката во Унгарија но за жал неговите возачи не успеаа да освојат бодови.

Кај тимовите AKKNK VA останува на првата позиција, додека засилени од страна на новиот возач, tenzoRS. MPR тимот е блиску на втората позиција со разлика од 27 поени. Косанич тимот прави уште еден скок и доаѓа на третото место а пад за 1 позиција бележи тимот Racing team Novi Sad.

Кај земјите, ситуацијата е доста возбудлива и напната, Србија останува на првото место но сега разликата е само 1 поен од второпласираната Македонија.

Балансот за Унгариа e доста изменет, MJanosh со 6то место во втората трка си одзема 10 кг. tenzoRS со двете победи доби максимален број килограми ( 60 ) исто како и kopecky. Лошиот резултат на Pisa му донесе -20 кг. исто како и на Karanovic. Минимален баланс имаат уште OhDomazetov, KOTA, GASA и OMP.
Без баланс останаа Deni, Dzoni81 и The Ghost.

Втора трка - PisaOhDomazetov GASA

 

Пресуди од протести и казни

tenzoRS, Sasok, kopecky, RFracer, TOTA и Stojke се казнети со старт од последно место следната трка поради кратење во квалификации.

Доказите за кратење можете да ги погледете тука

ПРОТЕСТИ немаше.

 


 

 

 

---

Skinpack update v2

Скинпакот е готов и спремен за симнување!1. Unrar na desktop
2. Копирајте ги GameData, Music и rFm фолдерите во
вашиот RFactor фолдер
3. ќе ви искочи прозорче дека веќе постојат такви фајлови,
кликнете YES TO ALL

 


Video highlights
Пристигна видеото од втората рунда - Mosport


 

OMP со победа во првата трка
Pisa ја зема победата во втората

Солиден број на натпреварувачи и на третата рунда во Витус парк. Иако помалку атрактива патека за претекнување, имаше моменти од се по нешто. Лизгавиот асфалт беше само зачин во добрата чорба што ја замешаа возачите од Македонија и Србија. На врвот имаше одлични борби но најуспешни беа Pisa и OMP кои ја земаа победата во првата и втората трка. Најуспешен на квалификациите беше MJanosh кој имаше изненадувачки брз круг иако имаше вишок од 50 килограми поради успехот во претходните 2 рунди. На подиумот во втората рунда се најдоа OMP, Pisa, MJanosh, kopecky и Dzoni81.

Прва трка - OMP kopecky MJanosh

Во табелата со бодови кај возачите, лидерот на шампионатот MJanosh останува на првото место, но само на 4 бода разлика од второпласираниот Pisa. Каранович паѓа на четвртата позиција, додека на третото место се искачи kopecky. OhDomazetov останува на 5то место, додека The Ghost се искачи на 6то. OMP со победата скокна за 3 позиции и се најде на 8то место а за 1 место се подобри Deni и ги заменија местата со GASA кој ја завршува листата од ТОП 10 возачи. Добар скок од 3 и 5 места имаат Dzoni81 и Sasok.

Во оваа рунда нема поени за возачи со 0 бодови.

Има неколку промени кај тимовите, kopecky премина во Kosanic Racing team додека Stojke , Ivan и Goran Pavke основаа нов тим - Verba Sport RT

Кај тимовите AKKNK VA е убедливо на првата позиција но тимот предводен од OMP скокна на второто место и со голема брзина се движи кон врвот, засилени од страна на новиот возач кој треба да пристигне, tenzoRS. Косанич тимот прави скок за 2 позиции од 6 на 4 а на 3то место паѓа Racing team Novi Sad.

Кај земјите, Србија полека се одвојува од Македонија и сега разликата е 15 бода.

Балансот за Унгариа ги израмнува MJanosh и Pisa со 60 кг. додека kopecky има нешто помалку, 45кг. Каранович кој имаше лош настап на 3та рунда му се одземаат 20 кг. и сега има 40. Останатите, OMP, Deni, Dzoni81, The Ghost и hnic&hamilton имаат по минимални 20 кг. или помалце.

Втора трка - PisaDzoni81 kopecky

 

Пресуди од протести и казни

Strpke е казнет со старт од последно место следната трка поради кратење во квалификации.
ПРОТЕСТ - Sasok - Dzoni81 - нема казна, тркачки инцидент.
Каранович го освои Mosport
Пoл позиција за The Ghost

Mosport предизвика одлична борба на врвот со многу претекнувања.
На неколку пати се менуваше лидерот на трката а најуспешен во задржување на првата позиција беше Dragan Karanovic. На подиумот му се продружија уште Kopecky, MJanosh, Deni и The ghost
. The Ghost иако имаше казна од претходната трка и стартуваше неколку позиции подоле, сепак успеа да се избори за подиум. И оваа трка имаше неколку инциденти но многу помалку од првата. Единствено MJanosh беше фер и одслужи drive trough pit кога несакајќи го удри Dzoni81 и го изврте.

Прва трка - Dragan Karanovic kopecky MJanosh

 

Бодовната ситуација е доста сменета, но само под првото место... и натаму MJanosh останува на првото место со 10 бода разлика од второпласираниот Каранович додека на третото место се искачи Pisa. OhDomazetov се искачи за 2 позиции од 7мо на 5то, додека новодјдениот kopecky го завзема 6то место пред The Ghost кој од 11то место се искачи на 7мо. Голем пад за 6 позиции има кај OMP кој не ги заврши двете трки од втората рунда, како и кај Dzoni81 кој падна за 4 позиции.

Први поени во втората рунда земаа и Кујович, КОТА, zoca и Deni.

Кај земјите, Србија го превзема лидерското место во табелата од Македонија за само 2 бода, додека кај тимовите AKKNK VA е убедливо на првата позиција но тимот предводен од Каранович скокна на второто место и со голема брзина се движи кон врвот.

Втора трка - Dragan KaranovicDeni The Ghost

 

Пресуди од протести

Strpke chatiuvase 2 pati vo Trka 1 i vo trka 2, ke dobie +10 mesta na slednata trka i opomena pred ban posto mu se povtoruva
PROTEST - Markoni - Stojke / Start od boks slednata trka za Stojke
PROTEST - KOTA - TOTA / + 30 sekundi vo vtora trka за ТОТА
OPOMENA - KONE / Dokolku prodolzi so incidenti ke bide kaznet so start od boks slednata trka

MJanosh - Dzoni81 vo Trka 2 ( MJanosh kazna Drive true - odsluzeno vo trka)

 

 


 

 

 

Пол, најбрз круг и победа за MJanosh
Победа во втората трка и за Hnic&hamilton

Жестоки битки на почетокот на шампионатот!
Многу претекнувања, неколку инциденти и неколку протести.

Round 1 - SILVERSTONE

KAZNI ZA NEPOCITUVANJE PRAVILA

KAZNA za Nepocituvanje na pravilo 9
- The Ghost +25 mesta podole na slednata trka ( x 4 chata vo dvete trki + 1 chat vo kvalifikacii )
- KONE +5 mesta podole na slednata trka ( x 1 chat vo edna trka )
- Sasok +5 mesta podole na slednata trka ( x 3 chata vo zagrevacki krug )
- KOTA +5 mesta podole na slednata trka ( x 4 chata vo zagrevacki krug ) + obvrska da go procitas praviloto br.9 )

KAZNA za Nepocituvanje na pravilo 14/4
- Strpke - start od posledno mesto slednata trka

KAZNA za Nepocituvanje na pravilo 2.1 i 2.2
- Sanio Kuzman +15 podole na slednata trka

KAZNA za nepocituvanje na pravilo 11.2
- Strpke - Start od posledno mesto na slednata trka
- TOTA - Start od posledno mesto na slednata trka
- KONE #1 - Start od posledno mesto na slednata trka

Kazna za nepocituvanje na pravilo 11.1 - Trka 1
- Strpke x19 / diskvalifikacija
- KONE x19 / diskvalifikacija
- tota x15 / diskvalifikacija
- karanovic x8 / diskvalifikacija
- SANIO x5 / +15 sekundi
- The Ghost x5 / +15 sekundi

Kazna za nepocituvanje na pravilo 11.1 - Trka 2
- TOTA x14 / diskvalifikacija
- Strpke x14 / diskvalifikacija
- karanovic 10 / diskvalifikacija
- KONE x5 / +15 sekundi
- Sanio Kuzman x4 / +5 sekundi

----

PROTESTI

Fanatic - Sasok / Kazna za Sasok, start od posledno mesto slednata trka / Pravilo 10.1

OMP - Ghost / Kazna za Ghost + 5 mesta nanazad na slednata trka / Pravilo 1.5.4
OMP - Strpke / Kazna za Strpke + 20 sekundi na zavrsenoto vreme ( posto zavrsil posleden, kaznata ke sedodeli

slednata trka koga nema da zavrsi posleden ) / Pravilo 1.1

M.Kujovic - TOTA / Opomena za TOTA da vnimava kako se priblizuva na vozac koj e pospor vo momentot, a e na

pateka.
M.Kujovic - NikolaP / + 40 sekundi na slednata trka / Pravilo 1.3

--------------

Pravilnikot mozete da go najdete na nasiot sajt -> ОВДЕ

 

Прва трка - MJanosh Hnic&hamilton PANTA

Прва трка - Hnic&hamilton MJanosh Pisa


 

Skinpack update v1.1

Скинпакот е готов и спремен за симнување!1. Unrar na desktop
2. kopirajte gi GameData i rFm folderite vo
vasiot RFactor folder
3. ke vi iskoci prozorce deka veke postojat takvi faklovi,
kliknete YES TO ALL


 

 

Успешна тест трка !!!
На тест трката се појавија 20тина возачи и серверот се покажа одличен, сите имаа ниски пингови и двете трки поминаа ОК

Znaci bili smo 20 i server je bio ok, vrlo niskih pingova tako da mislim da mozemo svi da vizmo bez probleme

Ono sto moram da istaknem sa ove test trke i se nadam da necese povtoriti na oficijalni trku je sledece:

1. CHAT za vreme kvale i trku

Znaci kad ja kazem NO CHAT, to znaci da ne sme da se chatuje, i stvarno je bezobrazno da se neko
ko je na hotlap dekoncentrishe i da mu se unishti krug...

CHAT ZA VREME KVALE I TRKU NIJE DOZVOLJEN!

Neka ova test trka bude opomena jer na oficijalnu trku a i u buduce vreme svi ko produze da chatuje
bice kaznjene sa + 5 mesta dole.

---

2. Kvalifikacije

Uradio sam riplej od kvalifikacije sa najbolje krugove od svih vozaca

Mozete spustiti ovde http://www.mediafire.com/?1g9f7rwpz465nuv

Znaci, SECHENJE I SHIRENJE stazu nije dozvoljen, i posle svaka trka riplej ce da bude pregledan
i svi oni koi imaju nevalidan najdobar krug bice kaznjeni sa start od posledno mesto sledece trke.

Deneska nevaliden krug na kvalifikacii imaa:

1. KONE - 4 secenja vo krugot - secel na site mozni mesta
2. Igor KOTA - 3 secenja
3. pisa - 1 secenje - posle dugacki pravac desna krivina
4. OhDomazetov - 1 secenje, posle S2 prva leva, si se kacil na zelenoto, nemas ni edno trkalo na iviznjak
5. OMP - 1 secenje
6. Flatline - 1 secenje

Znaci dokolku ova bese oficijalna trka, slednata trka ke ja pocnevte od pozadi

3. Vtora trka - SECENJE
- Posle sekoja trka ke se pregleduva riplejot od dvete trki, vo slucajov ja pregledav samo vtorata trka kolku za primer
Znaci, SECHENJE I SHIRENJE stazu nije dozvoljen, i posle svaka trka riplej ce da bude pregledan

-) oni koji imaju manje od 3 secenja/shirenja staze su OK
a) i svi oni koi imaju 3 secenja/shirenja staze dobice opomenu
b) svi oni koji imaju 4 secenja/shirenja staze dobice + 5 sekunda na kraju trke
c) svi oni koji imaju 5 secenja/shirenja staze dobice + 15 sekunda na kraju trke
d) svi oni koji imaju 6 secenja/shirenja staze dobice + 30 sekunda na kraju trke
e) svi oni koji imaju vishe od 6 secenja/shirenja staze, to znaci da to rade namerno i bice diskvalifikovani sa trke!

Rezultate secenja/shirenja sa druga trka...

NIK / KRIVINA 1 / 6 / 7 = Ukupno / kazna

1. KONE / 5 / 3 / 5 = 13 KRATENJA / DQ - diskvalifikacija
2. Igor KOTA / 4 / 5 / 1 = 10 KRATENJA / DQ - diskvalifikacija
3. OMP / 3 / 4 / 1 = 8 KRATENJA / DQ - diskvalifikacija

---
4. OhDomazetov / 3 / 0 / 0 = 3 / OPOMENA
5. The Ghost / 1 / 2 / 0 = 3 / OPOMENA
---
6. Laki Sultan / 0 / 2 / 0 = 2 / OK
7. PANTA / 1 / 1 / 0 = 2 / OK
---
8. MJanosh / 1 / 0 / 0 = 1 / OK
9. pisa / 1 / 0 / 0 = 1 / OK
10. zoca / 1 / 0 / 0 = 1 / OK
11. flatline / 0 / 1 / 0 = 1 / OK
12. Sasok / 0 / 0 / 1 = 1 / OK

 


 

Се спрема голема борба за титулата ФИЧО ШАМПИОН !!!
Возачи од повеќе земји ке се обидат да ја земат титулата со брзо возење на 10 различни патеки и 20 трки.

Само еден ќе биде најдобар... кој е тој? :)

 

 


 

ПРВА РУНДА - SILVERSTONE
2 ТРКИ Х 8 КРУГА
- 19.10.2011 - 20:00

 

 

  (c) 2010 - 2011 AKKNK Virtual Academy Administration Ltd