Следна трка: Curitiba - WTCC ( 2X14 круга ) in


БОДОВНА СОСТОЈБА
ВОЗАЧИ


1
MJanosh
261
2
The Ghost
192
3
OMP
171
4
 
OhDomazetov
169
5
 
tenzoRS
165
6
Bruce Leeroy
158
7
 
Dragan Kar.
124
8
 
pisa
104
9
IKOTA
103
10
 
kopecky
97
11
PANTA
89
12
 
GASA
86
13
 
Sasok
62
14
 
Dzoni81
53
15
 
hnic&hamilton
43
16
 
Deni.
36
17
 
Strpke
25
18
 
Fanatic
20
19
 
Stojce
20
20
 
M.Kujović
13
21
 
Sanio Kuzman
11
22
 
FiLo
10
23
 
KONE #1
8
24
 
zoca
8
25
 
nikolaP
6
26
 
Stojke
2
27
 
Milan Tomicic
2
28
 
TOTA
1
29
 
vdjuric
0
29
 
IdamCuco
0
29
 
Ivan
0

БОДОВНА СОСТОЈБА
ТИМОВИ

1
AKKNK VA
622
2
MRP Team
440
3
RacingTeam Novi Sad
213
4
MVR
212
5
KosanicRacing Team
191
6
ZARI Team
56
7
Verba Sport RT
2

* само најдобрите 3 возачи се бодуваат


БОДОВНА СОСТОЈБА
ЗЕМЈИ

1
Macedonia
622
2
Serbia
460
3
Croatia
56
4
Bosnia
0

* само најдобрите 3 возачи се бодуваат


БАЛАНС
( за Toban SR )

MJanosh / +60kg.
tenzoRS / +60kg.
OMP / +60kg.

The Ghost / +40kg.
Dragan Karanovic / +15kg.
GASA / +15kg.
Bruce Leeroy / +10kg.
OhDomazetov / + 10kg.
Strpke / +10kg.


MAP 5-20 | 25-40 | 45-60 kg.


Пол позиции

1. MJanosh / 3
2. Bruce Leeroy / 2
3. The Ghost / 1
3. tenzoRS / 1
3. Dragan Karanovic / 1
3. КОТА / 1
3. OhDomazetov / 1


Најбрзи кругови

1. Dragan Karanovic / 4
1. tenzoRS / 4
1. The Ghost / 4
4. MJanosh / 3
5. OhDomazetov / 2
6. Sanio Kuzman / 1
6. Bruce Leeroy / 1
6. КОТА / 1
6. PANTA / 1
 

ВЕСТИ

MJanosh ФИЧО ШАМПИОН за 2011 !
AKKNK VA ЈА ЗЕМА ШАМПИОНСКАТА ТИТУЛА КАЈ ТИМОВИТЕBruce Leeroy доминираше во Београд!
The Ghost и OMP ги земаа 2-то и 3-то место!

Со оглед на тоа што шампионатот беше решен уште претходната рунда, на оваа трка се појавија значително помал број на натпреварувачи но сепак се извозеа доста интересни трки. Пол позицијата му припадна на The Ghost, но тој беше дисквалификуван поради ширење на патеката во квалификации и бодот за пол позиција го превзема Bruce Leeroy, кој исто така беше и победникот на двете трки. На подиумот се најдоа уште Sasok, MJanosh, The Ghost и OhDomazetov на кој 3то место во генерала му избега од раце за само 2 бода. На првите три места во шампионатот се најдоа: MJanosh, The Ghost и OMP.

Прва трка - Bruce Leeroy Sasok OhDomazetov

Кај тимовите AKKNK VA убедливо на првото место ја освои титулата со 182 поени разлика од второпласираниот MRP team. Третото место го зема тимот од Нови Сад со само 1 поен разлика од 4-то пласираниот тим на MVR.

Кај земјите, Македонија ja освои титулата во овој шампионат.

Втора трка - Bruce Leeroy The Ghost MJanosh

Во табелата за пол позиции се запишува името на OhDomazetov но титулата pol-man ja освојува MJanosh со 3 пол позиции.

Во табелата за најбрзи кругови првото место го делат Dragan Karanovic, tenzoRS и The Ghost.

Во табелата за пехари првото место му припаѓа на tenzoRS со 4 победи и 3 втори места. Додека најтрофеен возач со најмногу подиуми е MJanosh, дури 12.

Благодарение на тежинскиот баланс овој шампионат имаше 9 различни победници.


PROTESTI

Race 2
OMP - Stojce / Stojce e kirv, + 20 sekundi na kraj od trka

KRATENJA

Race 1 - nema kratenja

Race 2
OMP + 5 skeundi na kraj od trka
KONE + 30 sekundi na kraj od trka

KAZNI

DQ vo kvalifikacii za The Ghost ( kratenje ) - kazna +30 sekundi na zavrseno vreme vo Race 1

Race 2 INFO

OhDomazetov ne dobiva poeni poradi neizvozeni 75% od trkata ( izvozel 73% )

 

 


 

tenzoRS двократен победник на Toban SR !
Прва пол позиција за OhDomazetov !

Уште едно пријатно изненадување на оваа трка приреди ОhDomazetov освојувајќи ја првата пол позиција во овој шампионат. На стартот од првата трка веднаш по првата шикана tenzoRS се проби на чело на колоната и ја водеше трката до крај за да ја освои свoјата 3та победа, додека MJanosh заврши на втората позиција и со тоа го освои ФИЧО Шампионатот за 2011 година и ја зема втората златна кацига во кариерата, претходно освојувајќи ги шампионатите на ЗК и Формула 3. На трето место се најде OhDomazetov. За првите двајца резултатот беше ист и во втората трка, но на третата позиција се пласираше OMP.

Прва трка - tenzoRS MJanosh OhDomazetov

Во табелата со бодови кај возачите, MJanosh ја освојува титулата Фичо шампион со предност 73 поена пред сега кандидат за вицешампионската титула tenzoRS кој со победите во Тобан СР се искачи на второто место пред The Ghost и OhDomazetov кој сега паѓа на 4-та позиција. Во 100ка влезе и КОТА кој прави напредок за 2 позиции.

Кај тимовите AKKNK VA ја зема тимската шампионска титула со 132 поена разлика пред второпласираниот MRP Team. RacingTeam Novi Sad бележи пад за 1 позиција и доаѓа на 4то место, додека MVR го превзема 3-то.

Кај земјите, Македонија за малку не ја освои титулата шампион во табелата за земјите бидејќи и фалеа 3 бода. но е сигурен кандидат.

Балансот за Beograd - Usce покажува дека MJanosh, tenzoRS и OMP се најтешки со по 60кг. додека единствен во жолтата зона е The ghost koj ќе има предност пред tenzoRS за одбрана на вицешампионската титула.

Втора трка - tenzoRS MJanoshOMP

Во табелата за пол позиции се запишува името на OhDomazetov но титулата pol-man ja освојува MJanosh со 3 пол позиции.

Во табелата за најбрзи кругови првото место го делат Dragan Karanovic и tenzoRS.

Во табелата за пехари на прво место доаѓа tenzoRS со 4 победи.


PROTESTI
PROTEST - Stojce - Kujovic - 20 sekundi za kujovic vo race 1
PROTEST - OMP - KOTA - 20 sekundi za kota vo race 1

KRATENJA
strpke - +30 sekundi poradi kratenje vo trka 1 ( 6 pati )
DQ - poradi kratenje vo Race 1 imaat nikiolap ( 8 pati ) , sasok ( 7 pati )
Start od nazad poradi kratenje vo kvalifikacii imaat Strpke i nikolap

KAZNI
tenzoRS + 5 mesta podole naredna trka poradi chat vo kvalifikacii
OhDomaetov + 5 mesta podole naredna trka poradi chat vo kvalifikacii


 


VIDEO HIGHLIGHTS - LAST ROUNDNEW DRIVER ? / НОВ ВОЗАЧ ?

Quick Links

ПРИЈАВИ СЕ ->
<- SIGN UP
ПРАВИЛА ->
<- RULES
КАЛЕНДАР ->
<- CALENDAR
СПУШТИ ->
<- DOWNLOAD
БРЗИ КРУГОВИ ->
<- HOTLAPS

> ИСТОРИЈА <


TROPHY ROOM

Driver
tenzoRS
4
3
0
Bruce Leeroy
4
0
1
The Ghost
3
1
1
MJanosh
2
5
5
Dragan Karanovic
2
1
2
OMP
2
0
1
Hnic&hamilton
1
1
0
Dzoni81
1
1
0
Pisa
1
0
1
kopecky
0
2
2
OhDomazetov
0
2
1
PANTA
0
1
2
Deni
0
1
0
KOTA
0
1
2
GASA
0
0
1
Sasok
0
0
1

MAP: ново | староСЕРВЕР ИНФО

Име:
www.akknk.org.mk/vacademy
IP: 195.26.130.252:34297

HOTLAPS табела
LIVE
Монитор
ЛИНКОВИ

Rfactor central
Rfactor.net


 Следете не!Гледајте не!Напишете ни! aaa

akknkva@akknk.org.mk

(c) 2011 AKKNK Виртуелна Академија
Дизајн by MJanosh