..: THE AKKNK VA NEWS :..

 

Пол, Победа и најбрз круг за FiLo во првата трка, DNS во втората
Art-tech-uk ја зема победата во втората трка
Zharko Atkovski со солидни 4то и 5то место како и најбрз круг
DNF за MJanosh во првата трка и Второ место во втората
5то и 3то место за markoni, 7мо и 4то за OhDomazetov
6то место и DNF за Sasok, Преран старт за KONE

---
MJanosh со предност од 46 поени пред Art-tech-uk
Art-tech-uk ја зацврсти втората позиција на табелата
Art-tech-uk го превзема второто место во TROPHY ROOM табелата
Сеуште неизвесна ситуацијата за 4то место
FiLo ја превзема првата позиција во ПОЛ табелата
MJanosh сигурен на првото место во НАЈБРЗИ КРУГОВИ
FiLo со + 20 кг. за Oshersring

Прва трка - FiLo Art-Tech-uk jon mills

Втора трка - Art-Tech-ukMJanosh markoni

 


 

Победа и второ место за MJanosh, победа во втората трка за OSKAR
Art-tech-uk пред Zharko Atkovski во двете трки!
Борба за второто место
во втората трка
помеѓу MJanosh и OhDomazetov
Sasok, markoni и KONE немаа пријатна вечер
---
MJanosh ја зголеми предноста на 71 поен, уште 4 за 3 трки разлика
Art-tech-uk му се оддалечи на Zharko со 32 поена
markoni со само 4 поени на овие две трки во Силверстон
Sasok нешто подобар со 8.

Прва трка - MJanosh Art-Tech-uk Zharko Atkovski

Втора трка - OSKAR MJanosh OhDomazetov

 

 


 

Малку одмор од Formula 3 и малце забава со Фичо

Fiat abarth mod
Silverstone 

Прва победа за Art-tech-uk и втора пол позиција за FiLo
Zharko Atkovski ја зема втората победа и најбрз круг
Солиден настап за markoni и Sasok
Проблеми за MJanosh i FiLo


Прва трка - Art-Tech-uk MJanosh Sasok

Втора трка - Zharko Atkovski Art-tech-uk markoni


 


Nürburgring
POWER PACK

HOTLAP BEST SECTORS, REPLAY, SETUP

by MJanosh


 

Втора пол позиција и markoni конечно до победа!
MJanosh ја зема победата во првата трка и два најбрзи круга
Солиден настап за Zharko Atkovski - две втори места.
Еден подиум за Art-tech-uk
Лош ден за Sasok и KONE
Одмор за OhDomazetov и FiLo
markoni ја превзема 4та позиција во табелата од Sasok
Zharko опасно му се приближи на Art-tech-uk

Прва трка - MJanosh Zharko Atkovski Art-Tech-uk

Втора трка - markoniZharko AtkovskiMJanosh

 


 

Две победи и најбрз круг за MJanosh!
MJanosh и понатаму бега со поените
markoni повторно со проблеми во двете трки иако ја зема пол позицијата.
Солиден настап за Art-tech-uk, Zharko i Sasok на двете трки
Прв подиум за Sasok
FiLo немаше многу среќа... со среќа следната трка :)
KONE одличен на втората трка

markoni иде едно место нагоре на табелата а OhDomazetov едно место надоле

 

Прва трка - MJanosh Art-Tech-ukSasok

Втора трка - MJanoshZharko AtkovskiArt-Tech-uk

 


 

Прва победа за Nodo - најбрз круг и пол за FiLo
MJanosh ја зема победата во 2 трка
markoni со проблеми во двете трки
Zharko Atkovski со две втори места
Деби трка за KONE #1 , два финиша и 8 поени!
Sasok преминува на четвртата позиција во табелата
Само 2 бода ги дели 4то, 5то и 6то место!
Еден бод помеѓу Ghost i Filo
markoni, Sasok и OhDomazetov so 0 kg. баланс за следната трка.
MJanosh поднесе протест против Zharko Atkovski за инцидентот
во Првата трка.
Zharko Atkovski им се придружи на MJanosh i Art-tech-uk so 60 kg. максимален баланс за следната трка на А1-Ring.


Прва трка - Nodo Zharko AtkovskiArt-Tech-uk

Втора трка - MJanosh Zharko Atkovski FiLo


 

Трета победа за MJanosh и Прва за Zharko Atkovski!
Art-tech-uk извлече максимум од пост трките
The Ghost, FiLo и Igor со проблеми од стартот
од сезоната
Markoni, Domazetov и Sasok со солидни настапи

Прва трка - MJanosh Art-Tech-ukOhDomazetov

Втора трка - Zharko Atkovski Art-Tech-ukMJanosh


 

MJanosh со дупла победа на Paul Ricard!

Прва трка - MJanosh Markoni Art-Tech-uk

Втора трка - MJanosh The Ghost Art-Tech-uk

 


НАСКОРО AKKNK VA F3 ШАМПИОНАТ

Спремете ги воланите и RFactor-от !!! :)

ШАМПИОНАТОТ Е ОТВОРЕН ЗА НОВИ ВОЗАЧИ !!!

ПРИЈАВИ СЕ -> ОВДЕ

ПРАВИЛА -> OВДЕ

КАЛЕНДАР -> OВДЕ

DOWNLOAD -> OВДЕ

HOTLAPS -> ОВДЕ (c) 2005 - 2010 SWL Administration Ltd