ТОП 5 возачи од завршени шампионати: SWL YUGO 2010 - 1. Baggiesman 2. DJCruicky 3. Bruce Leeroy 4. MJanosh 5. Bachke / AKKNK VA YUGO 2010-2011 - 1. Igor 2. Zharko Atkovski 3. Bruce Leeroy 4. Markoni 5. Dragan Karanovic / AKKNK Zlana Kaciga 2011 - 1. MJanosh 2. Zarko Atkovski 3. The Ghost 4. Sasok 5. FiLo / AKKNK VA Formula 3 2011 - 1. MJanosh 2. Art-tech-uk 3. Zharko Atkovski 4. Sasok 5. Markoni / AKKNK VA FICO 2011 - 1. MJanosh 2. The Ghost 3. OMP 4. OhDomazetov 5. tenzoRS
Следна трка: VODNO ( 2x1 ) за
НОВ ВОЗАЧ?
-

БОДОВНА СОСТОЈБА
ВОЗАЧИ

1
MJanosh
496
2
OhDomazetov
287
3
Retro
239
4
PANTA
204
5
KOTA
199
6
Lemax
178
7
SkOrPiOn
140
8
Emil
126
9
GASA
118
10
Art-Tech-uk (Si)
102
11
Zharko Atkovski
95
12
The Ghost
83
13
Sasok
72
14
P Ivan (srb)
64
15
Dzoni81
58
16
LukA02
45
17
Dene Manasiev
36
18
Vladimir Pekic
27
19
Zoko
18
20
OMP
17
21
tenzoRS
11
22
Jadran Dimic
10
23
vdjuric
7
24
Nothke
4
25
Vados
4
26
M.Kujović
4
27
Stojce
2
28
SOSTIUS
2
-
Fanatic
0
-
KONE #1
0
-
nikolaP
0
-
Stojke
0
-
Marko CuoreSportivo
0
-
DARK
0
-
Pepi
0
-
Sekula
0
-
Stankovic
0
-
Kokejn ENERGY
0
       
 

БОДОВНА СОСТОЈБА
ТИМОВИ

1
AKKNK VA
923
2
MVR
642
3
KosanicRacing Team
190
4
KRTeam
74
5
Pavlovic Team
64
6
MRP Team
29

* само најдобрите 3 возачи се бодуваат


БОДОВНА СОСТОЈБА
ЗЕМЈИ

1
Macedonia
987
2
Serbia
535
3
England
102
4
Croatia
10

* само најдобрите 3 возачи се бодуваат


БАЛАНС
( за Macau )

lemax / +60kg.
MJanosh / +60kg.
PANTA / +60kg.
SkOrPiOn / +60 kg.
КОТА / +35kg.
Pavlovic Ivan ( SRB ) / +35 kg.
OhDomazetov / +30kg.
Retro / +30kg.
GASA / +30 kg.

Emil / +20kg.
Art-tech-uk / +10kg.
Sasok / +10kg.
The Ghost / +5kg.

--- 0 kg. ---
SOSTIUS
Vados
Luka02
Dzoni81
ICEMAN
zoko
ToD
K,NIKOLOVSKI!
SEKULA
Kokejn ENERGY
Retro
Boco
Dene Manasiev
tenzoRS
vdjuric
Jadran Dimic
M Kujovic
Nothke
Vladimir Pekic
Fanatic
S Stankovic
IdamCuco
Stojce
Stojke
OMP
Jovs
nikolap
Tota
DARK
pepi
Marko CuoreSportivo


MAP | 0 | 5-20 | 25-40 | 45-60 kg.


ПОЛ ПОЗИЦИИ

1. MJanosh / 9
2. Zharko Atkovski / 2

2. КОТА / 2


НАЈБРЗИ КРУГОВИ

1. MJanosh / 14
2. Zharko Atkovski / 3
2. Retro / 3
4. OhDomazetov / 2
5. tenzoRS / 1

5. The Ghost / 1
5. Dzoni81 / 1
5. KOTA / 1

 

 

ПО ПОВОД БРДСКАТА ТРКА НА ВОДНО ШТО ЌЕ СЕ ОДРЖИ ВИКЕНДОВ,
АККНК ОРГАНИЗИРА ВИРТУЕЛНА ТРКА!

ВОДНО - БРДСКА ТРКАDOWNLOADS
Game
RFactor
93.7 MB
Game
RFactor Crack
4.6 MB
Mod
YUGO V1
40.2 MB
Track
Vodno 2012
25.5 MB
SERVER info
Name www.akknk.org.mk/vacademy
IP address 188.138.121.88:40017
Password va
LINKS
 

MJanosh ја освои тутулата WTCC 2012 ШАМПИОН!
AKKNK VA ја освои тимската титула!
МАКЕДОНЦИТЕ најбрзи!

Борбата за титулата не беше лесна, но разликата во бодовите помеѓу MJanosh и OhDomazetov е 209 што само по себе кажува дека MJanosh немаше големи проблеми. Возбудата беше за второто и третото место за кои имаше броби до последната трка каде што во игра беа дури 5 возачи. На крајот најуспешен од нив беa OhDomazetov и Retro кои успеаа со добра стратегија и возење да ја затворат сезоната и да ги освојат пехарите доделени од спонзорот POPE company и Fruit Of The Loom.

Борбата за тимската титула беше ништо по здодевна... Иако тимот на AKKNK доминираше преку целата сезона, MVR секогаш беше на врвот на задачата и ги чекаше и најмалите грешки од конкуренцијата па така на крајот успеа да се закити со второ место и сребрен пехар. За тимот на AKKNK ова е втора сим шампионска титула, додека третото место го освои Kosanic Racing и ова за нив е прва бронза.


ПОДИУМ - Тимови

AKKNK VA
MVR
Kosanic Racing


Во табелата кај земјите, Македонските возачи ја освоија својата втора титула како
најбрзи возачи пред Србите, но тоа е и разбирливо бидејќи пред све, ова е македонски шампионат па од таму и бројката и шанските се на страната на Македонците. Сепак Србите дадоа добар отпор и заслужено го освоија среброто. Единствениот возач од Англија придонесе да Англија го освои третото место, односно бронзата, пред Хрватска која се најде на 4то место.


ПОДИУМ - Земји

Macedonia
Serbia
England

 

Кога сме кај статистиката, како и по обичај, бројките се на страната на шампионот па така, најмногу пол позиции има MJanosh ( 9 ), најмногу најбрзи кругови ( 14 ), најмногу подиуми ( 19 ) и најмногу победи ( 11 ).

СТАТИСТИКА
пол позиции
најбрзи кругови
подиуми
победи
MJanosh - 9
MJanosh - 14
MJanosh - 19
MJanosh - 11
Z. A. & KOTA - 2
Z.A & Retro - 3
Ohdomazetov - 9
OhDomazetov - 4
Z. A. & KOTA - 2
Z.A & Retro - 3
Retro - 8
Z. A. & KOTA - 3
 

Следниот шампионат што ќе се вози во АККНК виртуелната академија е YUGO Балканскиот шампионат, каде што се очекува тешка конкуренција и календар со балкански стази.


. 

Судиски одлуки

Во 13та Рунда немаше протести, казни и кратења и со тоа се затвара WTCC шампионатот.

AKKNK VA администрација.

 

 

 


NEW DRIVER ? / НОВ ВОЗАЧ ?

Quick Links

ПРИЈАВИ СЕ ->
<- SIGN UP
ПРАВИЛА ->
<- RULES
КАЛЕНДАР ->
<- CALENDAR
СПУШТИ ->
<- DOWNLOAD
БРЗИ КРУГОВИ ->
<- HOTLAPS

TROPHY ROOM

Driver
MJanosh
11
3
5
OhDomazetov
4
5
0
KOTA
3
1
1
Zharko Atkovski
3
0
1
lemax
1
4
2
Retro
1
4
3
SkOrPiOn
1
1
3
Emil
1
0
1
PANTA
0
4
2
The Ghost
0
1
1
Pavlovic Ivan (SRB)
0
1
0
Sasok
0
1
0
GASA
0
0
4
Dzoni81
0
0
1
Art-Tech-uk (Si)
0
0
1

MAP: ново | старо


СЕРВЕР ИНФО


Име: akknk.org.mk/vacademy

IP:188.138.121.88:40017
pass: va

HOTLAPS табела
LIVE
Монитор


ЛИНКОВИ
Rfactor central
Rfactor.netСледете не!
Гледајте не!
Напишете ни!

akknkva@akknk.org.mk

(c) 2012 AKKNK Виртуелна Академија
Design by MJanosh

Hit Counter by Digits